Wiatrówka Colt Single Action Army Blued .45 5,5"" 4,5mm Peacemaker (5.8321)

849,00 zł Darmowa dostawa
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Wiatrówka Colt Peacemaker Single Action Army .45 Blued wygląda, zachowuje się i leży w dłoni, jak jej słynny oryginał.

W 1872 roku w firmie Colt Patent Firearms Company powstał model Peacemaker, który w następnym roku przyjęła pod oznaczeniem Single Action Army do uzbrojenia armia amerykańska.

SAA był wielkim sukcesem komercyjnym, oprócz zamówień wojskowych fabryka sprzedała dziesiątki tysięcy tych rewolwerów osadnikom kolonizującym Dziki Zachód. Jego produkcja ustała dopiero w roku 1942, gdy fabryka musiała przejść na produkcję wojenną, ale już w końcu lat czterdziestych SAA wrócił do produkcji i w różnych odmianach wytwarzany jest do dziś.

Wiatrówka rewolwer Colt Single Action Army Antique .45 5,5" kal.4,5 mm diabolo to doskonale wykonana pneumatyczna replika Colta Peacemaker, wyposażona w gwintowaną lufę umożliwiającą strzelania standardowym śrutem diabolo 4,5 mm.


Colt Single Action Army Antique .45 5,5" Diabolo 4,5 mm  (za wyjątkiem okładzin rękojeści) wykonano w całości z metalu pokrytym błękitno czarną oksydą.

Polimerowe okładziny do złudzenia imitują lakierowane drewno.


Rewolwer zasilany jest 12 g kapsułą CO2, montowaną pod okładzinami rękojeści. Jedna kapsuła pozwala oddać do 120 strzałów z wyrównaną prędkością ~ 120 m/s.


Colt Single Action Army Blued .45 5,5" 4,5 mm dzięki gwintowanej lufie strzela standardowym śrutem diabolo 4,5 mm, cechującym się wyższą celnością niż śrut okrągły BB. 

Posiada gwintowaną lufę.


Śrut ładowany jest do specjalnych, metalowych atrap łusek, które następnie umieszczamy w obrotowym magazynku bębnowym.

Bębenek podczas strzelania jest automatycznie obracany, tak jak ma to miejsce w broni palnej.

 
Długa 5,5" calowa lufa zapewnia znakomitą celność oraz energię ok. 3 J.

System spustowy działa wyłącznie w trybie SA (single action - krótka droga spustu - wysoka celność) i podobnie jak w broni historycznej, przed oddaniem strzału konieczne jest ręczne napięcie kurka.


Rewolwer posiada bezpiecznik, chroniący przed oddaniem niekontrolowanego strzału.


Colt Single Action Army Blued .45 5,5" kal. 4,5 mm Diabolo to wiatrówka zapewniająca doskonałą celności i niezapomniany klimat Dzikiego Zachodu.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

kaliber - 4,5 mm (.177) BBs
zasilanie - 12 g CO2
pojemność magazynka – 6 sztuk
bezpiecznik manualny
długość całkowita – 275 mm
waga - 867 g
kolor - wykończenie niebieska stal
Opinie
zamawiam Zamknij