Nóż Spyderco C130GP Chicago Plain

289,00 zł
Opis

Szczegóły

Nóż Spyderco C130GP Chicago Plain to niewielki nóż składany charakteryzujący się świetnymi materiałami oraz wysoką jakością wykonania.

Nóż Spyderco Chicago to odpowiedź na restrykcyjne prawo dotyczące posiadania noży składanych, jakie zostało wprowadzone w mieście Chicago. Władze tego miasta zadecydowały, że w przestrzeni publicznej obowiązuje zakaz posiadania wielu rodzajów noży, w tym noży składanych o długości głowni powyżej 2,5 cala.
Firma Spyderco wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tego rejonu stworzyła nóż, który jest w pełni użytkowy i jednocześnie zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

Głownia noża Spyderco Chicago posiada długość 51 milimetrów i została wykonana z nierdzewnej stali stopowej 440C. Materiał ten jest klasyfikowany bardzo wysoko w rankingu jakości stali na głownie noży. Długo trzyma ostrość roboczą, dość łatwo się ostrzy i co warte uwagi, jest praktycznie całkowicie odporna na korozję podczas normalnego użytkowania. Głownia pozwala na wykonanie wielu czynności dnia codziennego. Bez problemu przygotujemy posiłek, przetniemy karton, otworzymy paczkę czy nawet zastrugamy kijek na ognisko. Niewielkie rozmiary wpływają na niską wagę oraz pozwalają na dyskretne przenoszenie. Do otwierania noża jedną ręką służy opatentowany przez firmę Spyderco, klasyczny otwór o średnicy 12 milimetrów. Na płazach głowni zznajduje się pełny płaski szlif, który wpływa na płynność cięcia.

Rękojeść modelu Chicago została wykonana na bazie pełnych stalowych linnerów, go których zostały przykręcone okładziny z tworzywa G-10. Takie połączenie gwarantuje bardzo wysoką wytrzymałość na uszkodzenia i złamanie. Tworzywo sztuczne,  z którego zostały wykonane okładki posiada antyoślizgową fakturę, która zapewnia stabilny chwyt. Profil rękojeści został zaprojektowany tak, aby zapewnić możliwie jak najpełniejszy chwyt wszystkimi palcami. Dużą zaletą jest wyraźny choil, na którym opieramy palec wskazujący. Głownia w pozycji otwartej jest blokowana za pomocą popularnej i solidnej blokady linner lock. Jej obsługa jest jednoręczna a dostęp do listka blokady został ułatwiony poprzez wybranie materiału i wyprofilowanie jednej okładziny. Do przenoszenia noża w kieszeni służy dyskretny, druciany klips. Umozliwia on praktycznie całkowite schowanie noża dzięki czemu nie zwracamy nim uwagi osób postronnych. Klips jest przekładany lewo / prawo. W tylnej części rękojeści znajduje się również niewielki otwór na linkę zabezpieczającą lub ozdobę z paracordu. 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Spyderco
- stal: 440C
- materiał rękojeści: G-10
- typ głowni: drop-point
- długość całkowita: 51 mm
- długość po złożeniu: 79 mm
- średnica otworu ( spyderc hole ): 12 mm
- długość głowni: 51 mm
- długość krawędzi tnącej: 44 mm
- grubość głowni: 2,5 mm
- waga: 62 g
- typ blokady: liner-lcok
- klips drutowy: lewa/ prawa
Opinie

Opinie o Nóż Spyderco C130GP Chicago Plain

Fajny sprzęcik.
Zgrabne maleństwo które wzbogaciło moją kolekcję.
Ocena
Misiek (Dodano 05.04.2013)
Dodaj swoją opinię