Przygotuj się na wielkie grzybobranie.

 

Survival

Zbierając grzyby, powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu skóry przed kleszczami. Dobrze też od czasu do czasu pokrzepić się ciepłym napojem z termosu. W zapamiętaniu położenia nowych miejsc obfitujących w jadalne grzyby lub w namierzeniu ich względem nam znanych pomocny będzie krokomierz.

 

Noże scyzoryki maczety

Noże wielozadaniowe o pewnym ostrzu gwarantują komfortowe podcinanie i oprawianie grzybów. Proponujemy też scyzoryki, które zawsze warto mieć podczas wyjazdu poza miasto.

 

Artykuły obronne

Środki obrony osobistej zapewnią grzybiarzom większe bezpieczeństwo w przypadku natknięcia się na nieobliczalne osoby. Cudze lub bezpańskie psy mogą również stanowić zagrożenie podczas spaceru czy rozglądania się za grzybami, dlatego należy polegać na sprawdzonych sposobach odstraszania zwierząt, które nie są niepotrzebnie prowokujące.

 

Latarki

Doświadczeni grzybiarze oraz osoby, które szukają nietypowych wrażeń mogą zdecydować się na wyprawę w las późnym wieczorem, nocą, lub nad ranem, nim słońce zacznie świtać.

 

Odzież obuwie plecaki

Zazwyczaj dobre dla piechurów i myśliwych, którzy przemierzają np. podmokłe i błotniste tereny, stuptuty znajdą zastosowanie dla grzybiarzy często wchodzących choćby w kępy wilgotnych traw. Ponadto, aby zdobyć upragnionego grzyba, czasami trzeba się ubrudzić.