Wiatrówka pistolet LEGENDS PM Ultra MAKAROV (5.8137) 4,46

499,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Wiatrówka Legends PM Ultra Makarov to pneumatyczna replika znanego radzieckiego pistoletu wykorzystywanego przez służby mundurowe wielu krajów Układu Warszawskiego. Seria Legends to gwarancja wierności odwzorowania detali oryginału i wykorzystania materiałów najlepszej jakości. Pistolet PM Ultra został wykonany w całości z metalu, cała konstrukcja ma kolor czarny, poza charakterystycznymi brązowymi okładzinami chwytu.

Wiatrówka Makarov jest zasilana 12-gramową kapsułą CO2 instalowaną w rękojeści, zapas gazu wystarcza do oddania około 70 strzałów, a wymiany pustego zbiornika gazu na nowy można dokonać płynnie i szybko. W rękojeści mieści się też metalowy magazynek na 17 kulek stalowych kalibru 4,46 mm (tzw. BB), którego wykonanie gwarantuje jego odporność na ewentualne uszkodzenia wywołane upuszczeniem na ziemię.

PM Ultra posiada system blow-back poruszający zamkiem podczas strzelania, dzięki czemu możemy poczuć odrzut i pracę pistoletu naśladujące działanie broni ostrej. Po włożeniu pierwszego załadowanego magazynka do rękojeści wiatrówki należy odciągnąć zamek do tyłu, a następnie pozwolić mu wrócić do przedniego położenia, by pierwsza kulka została przygotowana do wystrzelenia. Makarov to konstrukcja samopowtarzalna, co oznacza, że broń przeładowuje się samoczynnie po każdym oddanym strzale, aż do momentu wyczerpania zapasu amunicji w magazynku. Kiedy to nastąpi, zamek pozostanie w tylnym położeniu, sygnalizując konieczność dokonania wymiany magazynka na pełny. Kulki są wystrzeliwane z dużą prędkością początkową, wynoszącą około 115 m/sek., co w połączeniu z dużą masą pocisku zapewnia przebicie większości miękkich powierzchni. Dzięki temu strzelanie do butelek czy puszek daje bardzo spektakularne efekty.

Makarov został wyposażony w skrzydełkowy bezpiecznik nastawny, którego przełączenie uniemożliwia oddanie przypadkowego strzału. Gotowość broni do otwarcia ognia jest wskazywana przez czerwoną kropkę, odsłanianą po przesunięciu bezpiecznika w dolne położenie. Dzięki temu strzelec może szybko wizualnie stwierdzić, czy broń jest przygotowana do działania.

Bardzo dużą zaletą tej wiatrówki jest możliwość jej rozłożenia. Pistolet rozkłada się w ten sam charakterystyczny sposób jak oryginał, poprzez wyciągnięcie jednego z końców kabłąka spustowego ze szkieletu wiatrówki. Tę cechę z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający miłośnicy rekonstrukcji historycznych i kolekcjonerzy replik broni palnej.

W PM Ultra zastosowano system spustowy single action, po odciągnięciu kurka spust musi pokonać bardzo krótką drogę, zanim padnie strzał, co wpływa pozytywnie na celność strzałów.


Wiatrówka Legends PM Ultra Makarov to wspaniały dodatek do zbiorów każdego kolekcjonera replik broni historycznej, świetny rekwizyt dla grup rekonstrukcyjnych, a także dla miłośników strzelania rekreacyjnego. Idealnie odwzorowany wygląd, niezawodność i realistyczne zachowanie podczas strzelania to niewątpliwie najważniejsze zalety tej wyjątkowej konstrukcji.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- kaliber: 4,46mm (kulki stalowe BB)
- metalowy wymienny magazynek na kapsułę i kulki stalowe
- zasilanie - kapsuła CO2 12g
- około 70 strzałów z jednej kapsuły
- pojemność magazynka: 17 szt.
- prędkość początkowa: 115 m/s
- system: blow-back (ruchomy zamek przy strzale)
- bezpiecznik
- system spustowy: single action
- rozkładanie jak w oryginale, przy pomocy kabłąka spustowego
- waga: 632 g
- długość: 162 mm
- długość lufy: 90 mm
- metalowa budowa


Energia wylotowa śrutu poniżej 17 J. Wiatrówka dostępna bez zezwolenia.

Recenzje