Lunety do wiatrówek

Szukanie odpowiednich akcesoriów do wiatrówek proponujemy zacząć od lunety. Każdy z produktów z tej kategorii jest produktem wysokiej wydajności, dopasowanym do różnych modeli broni. Ważne, byś potrafił dobrać właściwie i wiedział na jakie aspekty masz zwracać uwagę. Zapraszamy do wybrania odpowiedniego modelu z naszego asortymentu.

Lunety – czym są, do czego służą?

Wybierając jeden z produktów tej kategorii zwróć uwagę na ich zastosowanie. Lunety mają za zadanie przede wszystkim ułatwić celowanie i poprawić ten aspekt posługiwania się bronią pneumatyczną. Jest to więc element niezbędny w codziennym treningu strzeleckim czy przy pracy myśliwego. Każdy z modeli – właściwie dopasowany – pozwala na lepsze wykorzystanie możliwości karabinu czy rewolweru i ułatwia codzienne funkcjonowanie z bronią.

Luneta do wiatrówki – aspekty do wyboru

Jeśli wybierasz nową lunetę do wiatrówki, pamiętaj o kilku podstawowych parametrach, które muszą spełniać. Dzięki nim bez problemów dopasujesz właściwy model do rodzaju broni.

  • Powiększenie – może być stałe lub zmienne. Jest to ten aspekt lunety, który wpływa na jej jakość oraz jakość strzelania. Dzięki zmianie powiększenia możesz wybrać między szerokim polem widzenia (x3) lub dużym przybliżeniem na mały cel (x9).
  • Średnica obiektywu – dostępna w zakresie od 20 mm do 60 mm. Pozwala na dopuszczenie większej ilości światła w pole widzenia. Im większy obiektyw, tym więcej go będzie wpuszczane.
  • Tubus i jego średnica – dostępna w zakresie od 25,4 mm do 30 mm. Tubus jest elementem poprawiającym transmisję światła oraz jej trwałość. Jest to niezwykle ważne przy okazji dużych powiększeń, które mogą powodować znaczne odchyły przy oddawaniu strzału.
  • Rodzaj krzyża – w dwóch rodzajach. Do wyboru są dwa typy krzyża – duplex, tzw. 30-30, to cienki krzyż pośrodku z grubszym na zewnątrz. Drugi to mildot - posiada od czterech do sześciu punktów na krzyżu.
  • Podświetlenie – od jednostopniowego do kilkustopniowych. Istnieją rożne rodzaje tego akcesorium, podświetlenie w lunetach może być stopniowe oraz padać na centralną część w jednym lub dwóch kolorach.
  • Regulacja paralaksy – na tubusie lub boczna. Pozwala na dodatkowe dostrojenie ostrości krzyża względem obrazu oglądanego. Umożliwia to łatwiejsze oszacowane odległości do celu.

Popularne modele lunet do wiatrówki

Wśród wielu rodzajów lunet znajdziesz także różne dodatki, które umożliwiają montowanie odmiennych typów lunet do wiatrówki.

Oto kilka popularnych lunet:

  • Walther 4x32 – model przeznaczony do wiatrówek karabinków pneumatycznych. Doskonałe parametry i szklana optyka wypełniona suchym azotem dbają o krystaliczny obraz i łatwiejsze celowanie.
  • Delta Optical Titanium – jedna z najnowszych lunet, która pozwala na uzyskanie obrazu HD. Dzięki cyfrowemu podświetleniu oraz regulowanej paralaksie staje się produktem doskonałym. Ułatwia celowanie i jest najczęściej wykorzystywana w przypadku broni myśliwskich.
  • Industry Brand 4x20 – jedna z tańszych lunet celowniczych, która dopasowana jest do słabszych modeli broni pneumatycznej. Średnica obiektywu – 20 mm – pozwala już na doświetlenie celu.

Rodzaje broni pod lunety

Lunety najczęściej są dopasowywane do broni pneumatycznej – długich wiatrówek, przydają się także na strzelnicy oraz w codziennym użytkowaniu. Jest to praktyczny dodatek, który zmienia wygląd, celność i funkcjonalność broni.

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

20 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

20 produkt(ów)