Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolety gazowe RMG - UMAREX

Pistolety gazowe RMG - UMAREX
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Wyjątkowość pistoletów gazowych związana jest przede wszystkim z ich wyglądem. Jest to praktyczna broń gazowa, która zawiera podobną substancję czynną jak w przypadku innych gazów łzawiących, jednak znakomitą rolę odgrywa tu forma pistoletu. Warto zaznaczyć, że do ich kupna czy posiadania nie są wymagane żadne pozwolenia. Dlatego ich zakup jest związany z zapewnieniem sobie bezpieczeństwa w ekstremalnych sytuacjach.

Pistolety RMG – sposób działania

Pistolety przeznaczone do gazowego odparcia ataku napastnika działają na bardzo podobnej zasadzie jak klasyczne gazy policyjne. Ich celem jest wyrzut substancji czynnej, która ma za zadanie uniemożliwić napastnikowi jakąkolwiek formę ataku, powstrzymując go od aktywności przez jakiś czas. Daje to szansę na ucieczkę lub wezwanie odpowiedniej pomocy. Ponadto pistolety RMG mają funkcję odstraszającą.

Jak skonstruowane są pistolety gazowe?

Ich konstrukcja jest dość prosta i opiera się o naboje. Umiejscowiony w rękojeści pojemnik zawiera substancję czynną, która w momencie naciśnięcia na spust zostaje wystrzelona przed siebie otworem umieszczonym na końcu lufy. Ich konstrukcja jest więc niezawodna, a przy tym pozwala na zachowanie wyglądu prawdziwego pistoletu. Jeden pojemnik wystarcza na około 10 strzałów i może być przechowywany w tej broni gazowej do 3 lat.

Broń gazowa bez zezwolenia – naucz się nią posługiwać

Sposób działania pistoletów RMG jest dość prosty. W tym wypadku nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy lub umiejętności. Jest to produkt przeznaczony dla zwykłych osób, jednak pewna doza ostrożności i wprawy byłaby przydatna. Ręczna broń gazowa jest dostępna od razu. Chwytamy za pistolet i przyciskamy cyngiel odpowiednio mocno, by uwolnić mechanizm i rozpylić silny gaz łzawiący. Broń gazowa jest więc wygodna i łatwa w użyciu.

Co dokładnie powoduje rozpylony gaz?

Rozpylenie gazu – w przypadku tej broni gazowej dzieje się to na odległość około 4 metrów – powoduje pojawienie się substancji czynnej. Wywołuje ona przede wszystkim silne podrażnienia śluzówki nosa oraz oczu, a także powoduje duszności. Rozpylony gaz poważnie unieszkodliwia napastnika, lecz nie powoduje u niego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Kiedy i w jakich okolicznościach stosować pistolety RMG?

Stosowanie broni gazowej bez zezwolenia nie jest konieczne tylko i wyłącznie przy ataku człowieka. Oczywiście, wówczas sprawdza się doskonale, szczególnie, gdy napastnik jest większy i silniejszy – co dotyczy przede wszystkim pań. Mogą one z łatwością obronić się przed atakującym, a jednocześnie nie spowodują u niego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jednak pistolety gazowe bardzo dobrze sprawdzają się także w odparciu ataku dzikich i niebezpiecznych zwierząt lub agresywnych psów.

Najpopularniejsze produkty z tej kategorii

W kategorii pistoletów RMG możemy wyróżnić przede wszystkim design i doskonałe wykonanie. Wśród produktów, warto zwrócić uwagę na pojemność wsadu wymiennego oraz czas, w jakim może przebywać w pistolecie. Broń powinna dobrze leżeć w dłoni, być prawidłowo wyważona. Dodatkowym atutem będzie możliwość dokupienia akcesoriów, takich jak: skórzane kabury czy szelki do ich zamocowania. Wśród produktów, które warto wymienić w tej kategorii, znajdziemy między innymi:

  • Pistolet Kolter RMG-19 oraz Kolter RMG-19 Pro z mocnym gazem pieprzowym – charakteryzuje się nowoczesnym układem wyrzutu, który umożliwia rozpylenie gazu na około 4 metry. Ponadto ten model broni gazowej obezwładnia napastnika na około 20 minut. Jeden wkład wystarcza na 6 wystrzałów.
  • Kompaktowy pistolet gazowy Kolter RMG-23 – urządzenie obronne, które wyrzuca chmurę gazową na około 2 metry. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego zmieści się w kobiecej torebce. Jeden wkład starcza na 6 strzałów. Charakteryzuje się niewielką (210 g).

Zwracaj uwagę na jakość!

Pamiętaj, że pistolety gazowe czy w ogóle broń gazowa bez pozwolenia to środek służący do obrony. Dlatego od jego skuteczności zależy Twoje bezpieczeństwo. Przy zakupie, zawsze zwracaj uwagę na jakość, sposób wykonania oraz opinie. Zabezpiecz się przed napastnikami, agresywnymi psami czy dzikimi zwierzętami.


Umarex

Firma Umarex to firma niemiecka, zajmująca się produkcją oraz dystrybucją produktów sportowych i turystycznych.

W swojej ofercie turystycznej posiada takie produkty jak latarki, lornetki, scyzoryki oraz inne produkty przydatne w każdej wyprawie.

Założona w 1972 roku firma średniej wielkości jest obecnie prowadzona przez drugie pokolenie z dwóch rodzin założycielskich. Zatrudnia około 1000 pracowników na całym świecie. Kluczem do sukcesu firmy było pozyskanie licencji wielu znanych na świecie marek i produkcja pod tymi markami także produktów sportowych i turystycznych.

Latarka to element, który powinien znajdować się w każdym domu. Może być przydatna w najmniej spodziewanym momencie, na przykład, gdy w domu zabraknie prądu. To również nieodzowny element podczas wszelkich wypraw.

Umarex Perfecta – jakość i niezawodność

Latarki marki Umarex Perfecta cieszą się niezwykle dobrą opinią. Wszystko za sprawą jakości ich wykonania i niezawodności. Stawiając na produkty tej marki, masz pewność, że posłużą ci przez długi czas. Doskonałym wyborem jest Latarka Umarex Perfecta Searcher 400. Co ją wyróżnia? Latarka ta duje naprawdę mocne światło. Zasilana jest ona przy pomocy 3 baterii 1,5 V. Maksymalnie może świecić z mocą 200 lumenów i działać wówczas może przez 22 godziny. Jeśli użyjesz mniejszej mocy, 60 lumenów, będzie ona wówczas działać nawet przez 45 godzin! Latarka ta posiada również antypoślizgową obudowę, co ułatwia jej stabilne trzymanie.

Latarka ta posiada 3 tryby świecenia: 200 lumenów, 60 lumenów oraz S.O.S. Produkt ten jest naprawdę solidnie wykonany i idealnie sprawdzi się jeśli ktoś potrzebuje mocnego źródła światła.

W jakich codziennych sytuacjach warto posiadać latarkę?

Latarka może okazać się przydatna w wielu codziennych sytuacjach. Idealnie sprawdzi się na przykład, gdy planujesz nocny spacer i chcesz poczuć się bezpieczniej. To również doskonałe rozwiązanie, gdy w domu zabraknie prądu. Warto mieć ją więc zawsze w łatwo dostępnym miejscu tak, by w awaryjnej sytuacji łatwo było ją znaleźć.

Zastosowanie latarek podczas wyjazdów i wycieczek

Latarki to również nieodzowny element na wszelkiego rodzaju wyjazdach i wycieczkach. Warto wówczas postawić na mocne, gumowe obudowy, gdyż daje to gwarancję, że latarka przetrwa nawet ciężkie i niesprzyjające warunki. Niektóre modele są na przykład wodoodporne. W przypadku wypraw szczególnie warto zwrócić uwagę jak długo latarka może działać na jednym zestawie baterii. Bardzo ważne jest również, by posiadała ona tryb S.O.S, gdyż w sytuacji zagrożenia możesz w łatwy sposób wezwać w ten sposób pomoc.