Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże myśliwskie - JOKER

Noże myśliwskie - JOKER
Filtruj produkty według

Noże myśliwskie

Polowania to Twoja pasja? Dobry nóż myśliwski to podstawa! W tej kategorii znajdziesz najlepsze noże dla pasjonatów myślistwa.

Najważniejsze cechy dobrych noży myśliwskich

Noże myśliwskie to historycznie ważne narzędzia, które w niektórych okolicznościach mogą pełnić także funkcję broni. Służą do oprawiania upolowanego zwierzęcia, ale także do dobicia go, a także do ochrony przed dzikimi mieszkańcami lasu. Noże tego typu mają zwykle charakterystyczny design nawiązujący do tradycji myśliwskiej. Szczególnie dobrze to widać w konstrukcji i wzornictwie rękojeści i pokrowca, a także w specyficznym kształcie ostrza. Budowa noży związana jest z ich wykorzystaniem. Używa się ich nie tylko do dobijania, ale też do patroszenia, skórowania, usuwania wnętrzności i cięcia zwierzyny łownej. 

Zamiast jednego noża do tych wszystkich czynności, możesz wybrać zestaw, np. Morakniv Hunting Set składający się z dwóch noży (do trybowania i skórowania) i ostrzałki. Z uwagi na charakter sytuacji, w których sięga się po takie noże, muszą one gwarantować niezawodność i precyzję podczas pracy. Dlatego wybieraj modele, które da się otworzyć jedną ręką. Zwróć uwagę na to, aby rękojeść umożliwiała wygodny i stabilny chwyt. Przy ostrzu powinna się znajdować blokada od strony rękojeści, która zapobiega przypadkowemu skaleczeniu.

Noże myśliwskie – jak o nie dbać?

O dobre noże myśliwskie należy dbać regularnie. Pielęgnacja powinna składać się z czyszczenia i ostrzenia. Ostry nóż to gwarancja bezpieczeństwa i precyzji cięcia. Dlatego zawsze po użyciu najpierw dokładnie wyczyść ostrze i rękojeść, a następnie naostrz z wykorzystaniem dobrej jakości ostrzałki. Może przydać się ostrzałka kieszonkowa, osełka lub kamień. Pamiętaj o tym, by prowadzić ostrze pod kątem. Na początku procesu ostrzenia stosuj niskie ziarnistości, aby stopniowo je zwiększać. Czysty i naostrzony nóż przechowuj w etui, z dala od czynników atmosferycznych.

Które noże przydają się podczas polowania?

Podczas polowania można korzystać z uniwersalnego, składanego noża. Mnogość jego zastosowań sprawia, że jest to wygodne i funkcjonalne narzędzie. Ponadto jest dość lekki i po złożeniu łatwo można go nosić przy sobie w kieszeni spodni lub plecaka. Kolejny rozkładany model to nóż Victorinox Hunter Pro. Jego ostrze jest duże i niezawodne. Solidna czarna rękojeść z tworzywa sztucznego umożliwia pewny chwyt. Dodatkowo ten model jest wyposażony w etui, zaczepiane na pasek, dzięki czemu możesz zawsze mieć go w zasięgu rąk.

Ostry i niezawodny nóż myśliwski to podstawa podczas polowania. Zadbaj o to, aby dobry nóż znalazł się w Twoim ekwipunku.


Doskonale hartowane noże sportowe oraz inne produkty wpasują się w potrzeby każdego outdoorowca. Jakość prosto z gorącej Hiszpanii sprawi, że nie będziesz chciał już korzystać z innych. Joker od lat łączy ręczne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, robiąc wszystko, by zadowolić całe grono swoich klientów.

Hartowanie noża to podstawa jego użytkowości

Zaczęło się w 1987 roku w Albacete w Hiszpanii. To właśnie tam powstał Joker, stopniowo zdobywając światową sławę. Głównie za sprawą swoich noży, które zawsze były hartowane z najwyższą dokładnością. Dzięki temu można łatwo je naostrzyć, ale jednocześnie ich krawędź zostaje sprawna przez długie lata. Jednak ta marka to nie tylko noże. Tworzy również m.in. wykonane z dużą dokładnością sztućce.

Postaw na rzemieślników! Ręcznie wykonywane elementy zawsze pozostaną dużo bardziej unikatowe i często charakteryzują się większą wytrzymałością, niż produkty wytworzone w sposób fabryczny. Na dodatek w ten sposób wspierasz prawdziwych artystów, którzy doskonale znają się na swoim fachu.

Piersiówka dla każdego myśliwego z pasją                              

Nie da się ukryć: w trakcie samotnego polowania piersiówka może być świetną towarzyszką. Myśliwy powinien jednak nie tylko doskonale strzelać, ale również pokazać się jako człowiek z klasą. W końcu zawód ten powiązany jest z kulturą dżentelmenów. Dlatego postaw na skórzany model z emblematem, w którym przechowasz swój ulubiony alkohol. Taki przedmiot będzie też doskonałym pomysłem na prezent lub upominek dla bliskiej osoby, która pasjonuje się militariami bądź leśną zwierzyną.

Nie zgub się w terenie: podstaw na kompas

Joker dobrze wie, że w lesie nie zawsze jest dostęp do sieci, dzięki której łatwo się odnajdziesz. Dlatego nie rezygnuje z analogowych narzędzi, które pozwolą na zorientowanie się w terenie. Kompas wojskowy z linijką znajduje się w twardej, metalowej obudowie. W ten sposób jest w stanie wytrzymać wszystkie warunki, na jakie go wystawisz. Czuj się bezpiecznie w trakcie swoich podróży, stawiając na świetnie wyglądające gadżety!