Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże myśliwskie - BENCHMADE

Noże myśliwskie - BENCHMADE
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Noże myśliwskie

Polowania to Twoja pasja? Dobry nóż myśliwski to podstawa! W tej kategorii znajdziesz najlepsze noże dla pasjonatów myślistwa.

Najważniejsze cechy dobrych noży myśliwskich

Noże myśliwskie to historycznie ważne narzędzia, które w niektórych okolicznościach mogą pełnić także funkcję broni. Służą do oprawiania upolowanego zwierzęcia, ale także do dobicia go, a także do ochrony przed dzikimi mieszkańcami lasu. Noże tego typu mają zwykle charakterystyczny design nawiązujący do tradycji myśliwskiej. Szczególnie dobrze to widać w konstrukcji i wzornictwie rękojeści i pokrowca, a także w specyficznym kształcie ostrza. Budowa noży związana jest z ich wykorzystaniem. Używa się ich nie tylko do dobijania, ale też do patroszenia, skórowania, usuwania wnętrzności i cięcia zwierzyny łownej. 

Zamiast jednego noża do tych wszystkich czynności, możesz wybrać zestaw, np. Morakniv Hunting Set składający się z dwóch noży (do trybowania i skórowania) i ostrzałki. Z uwagi na charakter sytuacji, w których sięga się po takie noże, muszą one gwarantować niezawodność i precyzję podczas pracy. Dlatego wybieraj modele, które da się otworzyć jedną ręką. Zwróć uwagę na to, aby rękojeść umożliwiała wygodny i stabilny chwyt. Przy ostrzu powinna się znajdować blokada od strony rękojeści, która zapobiega przypadkowemu skaleczeniu.

Noże myśliwskie – jak o nie dbać?

O dobre noże myśliwskie należy dbać regularnie. Pielęgnacja powinna składać się z czyszczenia i ostrzenia. Ostry nóż to gwarancja bezpieczeństwa i precyzji cięcia. Dlatego zawsze po użyciu najpierw dokładnie wyczyść ostrze i rękojeść, a następnie naostrz z wykorzystaniem dobrej jakości ostrzałki. Może przydać się ostrzałka kieszonkowa, osełka lub kamień. Pamiętaj o tym, by prowadzić ostrze pod kątem. Na początku procesu ostrzenia stosuj niskie ziarnistości, aby stopniowo je zwiększać. Czysty i naostrzony nóż przechowuj w etui, z dala od czynników atmosferycznych.

Które noże przydają się podczas polowania?

Podczas polowania można korzystać z uniwersalnego, składanego noża. Mnogość jego zastosowań sprawia, że jest to wygodne i funkcjonalne narzędzie. Ponadto jest dość lekki i po złożeniu łatwo można go nosić przy sobie w kieszeni spodni lub plecaka. Kolejny rozkładany model to nóż Victorinox Hunter Pro. Jego ostrze jest duże i niezawodne. Solidna czarna rękojeść z tworzywa sztucznego umożliwia pewny chwyt. Dodatkowo ten model jest wyposażony w etui, zaczepiane na pasek, dzięki czemu możesz zawsze mieć go w zasięgu rąk.

Ostry i niezawodny nóż myśliwski to podstawa podczas polowania. Zadbaj o to, aby dobry nóż znalazł się w Twoim ekwipunku.


Benchmade to jeden z najlepszych na świecie producentów noży taktycznych i kieszonkowych.

Firma ma swoją siedzibę w USA i tam też produkuje swoje wyroby.

Oto producent noży, który został doceniony zarówno przez zwyczajnych użytkowników, jak i kolekcjonerów. Benchmade to amerykańska firma znana wszystkim wielbicielom naprawdę dobrze wykonanych ostrzy. Wybierz się w podróż survivalową, bądź wspinaj się na wysokie góry, mając przy sobie niezawodne noże. Wykorzystasz je zarówno do przygotowania miejsca na camping, czy do przyrządzenia smacznego posiłku. Benchmade to ostrza, które musisz mieć w swojej kolekcji!

Benchmade – zaczęło się od niewielkiego sklepu

Historia Benchmade zaczyna się w 1980 roku, kiedy to twórca przedsiębiorstwa otworzył niewielki sklep w Kalifornii. To tam rozpoczęła się pierwsza produkcja ręcznie tworzonych noży, która wkrótce zaczęła dynamicznie się rozwijać. Przedsiębiorstwo nazywało się wówczas Bali-Song i zasłynęło dzięki produkcji noża o modelu 68. Jednak w 1988 roku przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość, a jej właściciel otworzył Benchmade, wprowadzając na rynek nową wersję bestsellerowego modelu. W ten sposób firma powoli zaczęła działać na arenie międzynarodowej, a nie jedynie lokalnie, w rodzimej Kalifornii.

Poznaj podział na cztery różne klasy

Twórcy Benchmade doskonale wiedzą, jak istotny jest dobór odpowiedniego sprzętu do własnych potrzeb. Dlatego ich produkty podzielone są na cztery klasy, ułatwiające klientom wybór. Najtańsze i najbardziej ekonomiczne noże to te z klasy czerwonej. Mają one dobre parametry użytkowe i są dość podobne do ostrzy z klasy niebieskiej, ale zazwyczaj są wykonane ze słabszych stopów stali. Klasa niebieska charakteryzuje się zaś drewnianymi rękojeściami, przez co są one wygodniejsze w użytkowaniu. Klasa czarna to sprzęt, który jest dedykowany osobom pracującym w służbach mundurowych, a złota zawiera limitowane wersje noży, tworzone z wyjątkowych materiałów.

Wybierz Benchmade, bo dobry nóż oznacza bezpieczeństwo

Ostry nóż to niebezpieczne narzędzie. Źle wykonanym możesz zrobić sobie krzywdę nawet jako użytkownik. Dlatego stawiaj tylko na te, które tworzone są przez profesjonalistów. Benchmade to doskonały przykład wytrzymałych i bezpiecznych, a także bardzo użytkowych ostrzy, które warto mieć w swojej kolekcji.