Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże motylkowe - BENCHMADE

Noże motylkowe - BENCHMADE
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Noże motylkowe

Historia noży motylkowych (inaczej balisong, „motylków”) sięga VIII wieku n.e. Nazwa tych noży pochodzi od nazwy miejscowości Balisong na Filipinach. Ten typ noży jest tam niezwykle popularny i traktowany niemalże jako religijny przedmiot. Trójkątnym kształtem noże te nawiązują do trzech ważnych żywiołów: nieba, ziemi i wody.

Do czego służą noże motylkowe?

Noże balisong dzięki swojej konstrukcji są wdzięcznym przedmiotem do wykonywania różnych tricków i ćwiczeń. Możesz użyć go do zabawy lub rywalizacji, a także jako element zainteresowań i treningu zdolności manualnych. W naszym asortymencie znajdziesz np. nóż Joker motylek srebrny puno, który doskonale nadaje się do tego zastosowania. Wykonany ze stali nierdzewnej nóż składany ma długość 23 cm, w tym długość ostrza to 11 cm. Przystępna cena i świetny wygląd to cechy charakterystyczne marki Joker, która jest hiszpańskim producentem różnego rodzaju noży.

Wizualna strona noży motylkowych

Wśród producentów noży warto zwrócić uwagę na hiszpańską firmę Joker, która wytwarza świetnej jakości, unikatowe i piękne noże nadające się do zadań specjalnych i zwykłych, codziennych czynności. Nóż Joker motylek szary damasceński jest wyjątkowym produktem. Wśród naszego asortymentu wyróżnia się niezwykle ozdobną formą metalowej konstrukcji i wykończeniem typ damast. Tak jak większość noży motylkowych, również ten wykonany został ze stali nierdzewnej. Dodatkowo został on pokryty specjalną antykorozyjną powłoką. Oprócz tricków balisong może służyć do codziennych czynności, np. do krojenia jedzenia, odcinania sznurka lub strugania patyków.

Jakie tricki można robić „motylkiem”?

Do popularnych tricków, które mogą być wykonywane podczas ćwiczeń z balisong’iem, są szybkie otwieranie, obrót na kciuku i zen rollover. Tzw. kręcenie nożem motylkowym wymaga dużej wprawy i wielu godzin ćwiczeń. Jest to ciekawa i oryginalna forma odpoczynku i rekreacji. Pomaga trenować cierpliwość i wzmacnia wiarę w swoje możliwości, a także uczy pokory.

Wypróbuj najprostsze tricki nożami motylkowymi. W naszej ofercie znajdziesz dopracowane w najdrobniejszych szczegółach noże, które przydadzą Ci się podczas ćwiczeń, a także w czasie wykonywania zwykłych codziennych czynności – przecinania taśmy i ostrzenia patyków na ognisko.


Benchmade to jeden z najlepszych na świecie producentów noży taktycznych i kieszonkowych.

Firma ma swoją siedzibę w USA i tam też produkuje swoje wyroby.

Oto producent noży, który został doceniony zarówno przez zwyczajnych użytkowników, jak i kolekcjonerów. Benchmade to amerykańska firma znana wszystkim wielbicielom naprawdę dobrze wykonanych ostrzy. Wybierz się w podróż survivalową, bądź wspinaj się na wysokie góry, mając przy sobie niezawodne noże. Wykorzystasz je zarówno do przygotowania miejsca na camping, czy do przyrządzenia smacznego posiłku. Benchmade to ostrza, które musisz mieć w swojej kolekcji!

Benchmade – zaczęło się od niewielkiego sklepu

Historia Benchmade zaczyna się w 1980 roku, kiedy to twórca przedsiębiorstwa otworzył niewielki sklep w Kalifornii. To tam rozpoczęła się pierwsza produkcja ręcznie tworzonych noży, która wkrótce zaczęła dynamicznie się rozwijać. Przedsiębiorstwo nazywało się wówczas Bali-Song i zasłynęło dzięki produkcji noża o modelu 68. Jednak w 1988 roku przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość, a jej właściciel otworzył Benchmade, wprowadzając na rynek nową wersję bestsellerowego modelu. W ten sposób firma powoli zaczęła działać na arenie międzynarodowej, a nie jedynie lokalnie, w rodzimej Kalifornii.

Poznaj podział na cztery różne klasy

Twórcy Benchmade doskonale wiedzą, jak istotny jest dobór odpowiedniego sprzętu do własnych potrzeb. Dlatego ich produkty podzielone są na cztery klasy, ułatwiające klientom wybór. Najtańsze i najbardziej ekonomiczne noże to te z klasy czerwonej. Mają one dobre parametry użytkowe i są dość podobne do ostrzy z klasy niebieskiej, ale zazwyczaj są wykonane ze słabszych stopów stali. Klasa niebieska charakteryzuje się zaś drewnianymi rękojeściami, przez co są one wygodniejsze w użytkowaniu. Klasa czarna to sprzęt, który jest dedykowany osobom pracującym w służbach mundurowych, a złota zawiera limitowane wersje noży, tworzone z wyjątkowych materiałów.

Wybierz Benchmade, bo dobry nóż oznacza bezpieczeństwo

Ostry nóż to niebezpieczne narzędzie. Źle wykonanym możesz zrobić sobie krzywdę nawet jako użytkownik. Dlatego stawiaj tylko na te, które tworzone są przez profesjonalistów. Benchmade to doskonały przykład wytrzymałych i bezpiecznych, a także bardzo użytkowych ostrzy, które warto mieć w swojej kolekcji.