Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Multitoole - WALTHER

Multitoole - WALTHER
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Multitool to narzędzie wielofunkcyjne, które posiada wiele przydatnych funkcji (narzędzi) mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z narzędziami. Multitoole występują w wielu odmianach, począwszy od posiadających kompaktowe rozmiary kart survivalowych po duże narzędzia posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości przypadków głównym narzędziem "toola" są kombinerki, które w zależności od wielkości multitoola wzbogacone są o narzędzia takie, jak ostrze, piła, pilnik, wkrętaki, szydło, nożyczki, otwieracze do puszek/konserw i wiele innych. Wybierz swoją podręczną "skrzynkę z narzędziami" już dziś!

Oprócz scyzoryków to drugie najpowszechniej używane narzędzie podczas wyjazdów survivalowych i innych rajdów oraz wypadów za miasto. Multitool jest używany przez miłośników męskich wycieczek, ale także w wielu sytuacjach podbramkowych, takich jak nieprzewidziane awarie. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w tej kategorii i dzięki jakim narzędziom będziesz mógł wyjść cało z każdej niemal opresji.

Narzędzia wielofunkcyjne – zastosowanie

Wszystkie narzędzia typu multitool czy inne narzędzia wielofunkcyjne są potrzebne przede wszystkim ludziom aktywnym. To do nich kierowana jest nasza oferta. Dzięki oferowanym tu produktom będą w stanie poradzić sobie w każdej nietypowej sytuacji. Zawsze wtedy, kiedy coś się popsuje, będzie trzeba coś naprawić, pociąć lub odgiąć pojawi się multitool oraz inne tego typu narzędzia.

Ich ideą jest zastosowanie podczas wyjazdów survivalowych, na wycieczkach w naturze, podczas campingów, obozów przetrwania i wielu innych okazji, gdzie liczy się szybkie i niezawodne działanie. Dzięki wielofunkcyjnemu narzędziu do reperowania i prac technicznych można z łatwością przygotować sobie warunki do życia w dżungli i w lesie.

Z czego składa się multitool?

Podstawowe narzędzie wielofunkcyjne jest zbudowane z kilku przydatnych elementów, które pozwalają na przykręcanie śrubek, wbijanie gwoździ, otwieranie, przecinanie, wyciąganie elementów wykonanych z różnych materiałów. To także nóż, kombinerki czy nożyczki, których można użyć w wielu sytuacjach. Dlatego też inną nazwą multitoola są obcęgi wielofunkcyjne, gdyż często podstawowym narzędziem multitoola są właśnie obcęgi.

Multitool w sytuacji awaryjnej ma w swoim założeniu zastąpić skrzynkę z narzędziami i pozwolić na wygodną i skuteczną pracę naprawczą, reperowanie czegoś lub otwarcie puszki z jedzeniem. Dzięki temu, że jest składany, zawsze pod ręką i dostępny niemalże wszędzie, stanowi niezbędne uzupełnienie ekwipunku podczas wypadów w nieznane, rajdów, obozów przetrwania czy survivalowych wyjazdów integracyjnych.

Różne rodzaje multitooli

Multitoole można spotkać w różnych konfiguracjach. Dlatego szczególnie zachęcamy do przejrzenia naszej kategorii, w której znajdziesz wiele różnych narzędzi wielofunkcyjnych, które są przydatne w niejednej sytuacji. Podstawowe odmiany multitooli, w tym multitool Gerber to:

  1. Multitool kompaktowy, w kształcie karty, tzw. karta survivalowa, która nie rozkłada się, ale na swoich końcach ma różne narzędzia.

  2. Multitool klasyczny z kilkoma funkcjami. Rozkładany, dość mały, do podstawowych prac technicznych.

  3. Duże narzędzia z kilkunastoma funkcjami, które zajmuje trochę miejsca, ale obok klasycznych kombinerek ma także szereg możliwości, które przydają się w trakcie podróży, m.in. piły, pilniki, szydła, nożyczki, otwieracze czy ostrza.

Kilka modeli narzędzi wielofunkcyjnych

Warto przyjrzeć się produktom z tej kategorii i wybrać odpowiedni dla siebie. Oto kilka ciekawych modeli:

  • Multitool GerberCrucial Zielony – 8 funkcji, obok klasycznych kombinerek także hak, śrubokręty czy przecinak. Poręczny, dość mały i wygodny.

  • Multitool 8w1 Niezbędnik Kierowcy – proste, ale nietypowe narzędzie, które nie ma podstawowego kształtu kombinerek, ale latarki, z której wyciąga się kilka narzędzi. W tym przypadku są to śrubokręty, klucz płaski, nożyczki, nóż, piła, pilnik czy otwieracz do butelek.

Warto znaleźć odpowiedni model dla siebie przed wyprawą survivalową. Zapraszamy!


Produkcja broni płynie im w żyłach. Walther od ponad 130 lat dostarcza swoim klientom wysokiej klasy produkty obronne. Poznaj niemiecką jakość, dedykowaną wszystkim miłośnikom sprzętu z historią i duszą. Wśród produktów marki znajdziesz także inne przedmioty, które mogą przydać się w trakcie polowania, czy podróży, np. lornetki, młotki czy latarki.

Skąd wziął się Walther? Poznaj historię przedsiębiorstwa

Turyngia w Niemczech od zawsze związana jest z kowalstwem. Nie bez przyczyny — to na tym terenie znajdują się rudy. August Theodor Walther był jednym z rzemieślników, pracujących wówczas przy produkcji broni. Jednak dopiero jego syn w 1886 roku stworzył przedsiębiorstwo, które istnieje do dzisiaj. Ponieważ produkcja karabinów i innej broni od lat była rodzinną tradycją, 28-letni wówczas mężczyzna miał to po prostu we krwi, dzięki czemu dobrze wiedział, jak pokierować tworzącym się przedsiębiorstwem.

Minęły lata, a marka zaczęła stawać się znana na całym świecie, nie tylko w rodzinnych Niemczech. Dziś produkty stworzone przez Walthera są dostępne również dla polskich klientów, którzy mogą cieszyć się ich wyjątkową jakością oraz historią.

Wybierasz się na survivalową wyprawę? To narzędzie może się przydać

Postaw na nowoczesne narzędzia, dzięki którym podróż survivalowa okaże się zdecydowanie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Tomahawk WaltherTactical stworzony jest z odpornych na kruszenie się, ale bardzo lekkich polimerów. Za jego pomocą bez problemu będziesz mógł rąbać drewno, albo też pomóc sobie w podbramkowej sytuacji. To narzędzie, które może pełnić również rolę ratowniczą.

Tę latarkę schowasz do swojej kieszeni

Latarka to przedmiot, który powinieneś mieć zawsze przy sobie. W kieszeni, w samochodzie, czy we własnym domu: po prostu może się przydać. Dlatego postaw na niewielki model, który będzie świetnie sprawdzał się w wielu sytuacjach. Model Pro PL60 świeci z jasnością 500 lumenów i może świetnie sprawdzić się m.in. do sprawdzania wnętrza samochodu po zmroku lub do rozświetlenia mroku w czasie pieszej wędrówki.