Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Multitoole - BCB

Multitoole - BCB
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Multitool to narzędzie wielofunkcyjne, które posiada wiele przydatnych funkcji (narzędzi) mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z narzędziami. Multitoole występują w wielu odmianach, począwszy od posiadających kompaktowe rozmiary kart survivalowych po duże narzędzia posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości przypadków głównym narzędziem "toola" są kombinerki, które w zależności od wielkości multitoola wzbogacone są o narzędzia takie, jak ostrze, piła, pilnik, wkrętaki, szydło, nożyczki, otwieracze do puszek/konserw i wiele innych. Wybierz swoją podręczną "skrzynkę z narzędziami" już dziś!

Oprócz scyzoryków to drugie najpowszechniej używane narzędzie podczas wyjazdów survivalowych i innych rajdów oraz wypadów za miasto. Multitool jest używany przez miłośników męskich wycieczek, ale także w wielu sytuacjach podbramkowych, takich jak nieprzewidziane awarie. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w tej kategorii i dzięki jakim narzędziom będziesz mógł wyjść cało z każdej niemal opresji.

Narzędzia wielofunkcyjne – zastosowanie

Wszystkie narzędzia typu multitool czy inne narzędzia wielofunkcyjne są potrzebne przede wszystkim ludziom aktywnym. To do nich kierowana jest nasza oferta. Dzięki oferowanym tu produktom będą w stanie poradzić sobie w każdej nietypowej sytuacji. Zawsze wtedy, kiedy coś się popsuje, będzie trzeba coś naprawić, pociąć lub odgiąć pojawi się multitool oraz inne tego typu narzędzia.

Ich ideą jest zastosowanie podczas wyjazdów survivalowych, na wycieczkach w naturze, podczas campingów, obozów przetrwania i wielu innych okazji, gdzie liczy się szybkie i niezawodne działanie. Dzięki wielofunkcyjnemu narzędziu do reperowania i prac technicznych można z łatwością przygotować sobie warunki do życia w dżungli i w lesie.

Z czego składa się multitool?

Podstawowe narzędzie wielofunkcyjne jest zbudowane z kilku przydatnych elementów, które pozwalają na przykręcanie śrubek, wbijanie gwoździ, otwieranie, przecinanie, wyciąganie elementów wykonanych z różnych materiałów. To także nóż, kombinerki czy nożyczki, których można użyć w wielu sytuacjach. Dlatego też inną nazwą multitoola są obcęgi wielofunkcyjne, gdyż często podstawowym narzędziem multitoola są właśnie obcęgi.

Multitool w sytuacji awaryjnej ma w swoim założeniu zastąpić skrzynkę z narzędziami i pozwolić na wygodną i skuteczną pracę naprawczą, reperowanie czegoś lub otwarcie puszki z jedzeniem. Dzięki temu, że jest składany, zawsze pod ręką i dostępny niemalże wszędzie, stanowi niezbędne uzupełnienie ekwipunku podczas wypadów w nieznane, rajdów, obozów przetrwania czy survivalowych wyjazdów integracyjnych.

Różne rodzaje multitooli

Multitoole można spotkać w różnych konfiguracjach. Dlatego szczególnie zachęcamy do przejrzenia naszej kategorii, w której znajdziesz wiele różnych narzędzi wielofunkcyjnych, które są przydatne w niejednej sytuacji. Podstawowe odmiany multitooli, w tym multitool Gerber to:

  1. Multitool kompaktowy, w kształcie karty, tzw. karta survivalowa, która nie rozkłada się, ale na swoich końcach ma różne narzędzia.

  2. Multitool klasyczny z kilkoma funkcjami. Rozkładany, dość mały, do podstawowych prac technicznych.

  3. Duże narzędzia z kilkunastoma funkcjami, które zajmuje trochę miejsca, ale obok klasycznych kombinerek ma także szereg możliwości, które przydają się w trakcie podróży, m.in. piły, pilniki, szydła, nożyczki, otwieracze czy ostrza.

Kilka modeli narzędzi wielofunkcyjnych

Warto przyjrzeć się produktom z tej kategorii i wybrać odpowiedni dla siebie. Oto kilka ciekawych modeli:

  • Multitool GerberCrucial Zielony – 8 funkcji, obok klasycznych kombinerek także hak, śrubokręty czy przecinak. Poręczny, dość mały i wygodny.

  • Multitool 8w1 Niezbędnik Kierowcy – proste, ale nietypowe narzędzie, które nie ma podstawowego kształtu kombinerek, ale latarki, z której wyciąga się kilka narzędzi. W tym przypadku są to śrubokręty, klucz płaski, nożyczki, nóż, piła, pilnik czy otwieracz do butelek.

Warto znaleźć odpowiedni model dla siebie przed wyprawą survivalową. Zapraszamy!


Ponad 160 lat doświadczenia w tworzeniu produktów ratujących życie: BCB International właśnie tym może się pochwalić. Poznaj tę brytyjską markę, dzięki której poczujesz się bezpiecznie w każdych warunkach. Także tych zupełnie ekstremalnych. Ich produkty po prostu powinny znaleźć się w każdym domu i każdym plecaku podróżnym.

Specjalistyczny ekwipunek wymaga specjalistycznego podejścia

Tworzenie produktów ratujących życie wymaga olbrzymiej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Dlatego też szczególnie szukając ekwipunku tego typu, zwróć uwagę na to, by korzystać z doświadczenia marek działających na rynku od lat. Na całe szczęście BCB International jest właśnie taką.

Skuteczność ich produktów potwierdzają liczne certyfikaty oraz grono zadowolonych klientów. To firma, która tworzy m.in. przedmioty zatwierdzone przez NATO. Korzystają z nich także profesjonalni żołnierze. Marka zdobyła m.in. trzy statuetki Solider Technology Award za wprowadzone innowacje. To jednak nie wszystko! BCB International może pochwalić się również działalnością charytatywną.

Bezpieczeństwo tkwi w szczegółach. Nie zapominaj o tym

Wybierając się na szlak, pamiętaj szczególnie o tym, by zwrócić uwagę na szczegóły swojego wyposażenia. Niewielkie, lecz użytkowe przedmioty sprawią, że w podbramkowej sytuacji będziesz w stanie się z nich wydostać. Dlatego dobrze jest mieć w swoim plecaku np. worek ochronny, który może pełnić funkcję śpiwora, pojemnika na wodę czy też osłony przed warunkami atmosferycznymi. Waży niewiele, zmieści się wszędzie… a może uratować zdrowie lub życie!

Zamaskuj się w każdej leśnej przestrzeni

Oferta BCB Intenational jest jednak znacznie szersza, niż tylko produkty ratujące życie. Jeśli chcesz świetnie wtopić się w otoczenie, koniecznie musisz zainteresować się zestawem farb do kamuflażu. Dostępne w niewielkim, kompaktowym opakowaniu, posiadają kolory, które idealnie sprawdzą się w większości lasów. To produkty szczególnie cenione przez myśliwych, wojskowych czy fanów survivalu, którzy chcą być niewidoczni w leśnym poszyciu.