Nóż WALTHER P99 (5.0749)

129,00 zł
LUB

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Walther P99 to duży nóż taktyczny, który swoim designem nawiązuje do bardzo popularnego modelu broni palnej - Walther P99.

Rękojeść to jeden z najważniejszych atutów tego modelu. Jej kształt został zaczerpnięty wprost z pistoletu Walther P99 – jednego z najpopularniejszych modeli broni palnej na świecie. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym podcięciom pod palce nóż trzyma się wygodnie zarówno gołą dłonią jak i ubraną w rękawice. 
Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników o różnych wielkościach dłoni wyposażył ten model noża w wymienne nakładki na grzbiecie rękojeści, podobnie jak to jest w przypadku pistoletu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z nas może wybrać najbardziej odpowiedni wariant i za pomocą czterech śrubek dostosować nóż do swoich preferencji.
Konstrukcja rękojeści została wykonana z tworzywa sztucznego i wzmocniona za pomocą pełnych stalowych linersów. Takie rozwiązanie powoduje obniżenie wagi samego noża przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności i niezawodności konstrukcji. Okładziny rękojeści posiadają wygodną antypoślisgową fakturę dzięki czemu gwarantuje pewny chwyt nawet mokrą dłonią.

Głownia noża Walther P99 została wykonana z nierdzewnej stali typu 440, która w warunkach normalnego użytkowania gwarantuje dobre trzymanie ostrości roboczej oraz bezproblemowe ostrzenie na większości dostępnych na rynku ostrzałek.  Producent wyposażył ten model noża w dwie możliwości otwarcia klingi. Pierwszą z nich jest flipper, który w pozycji zamkniętej znajduje się na grzbiecie rękojeści. Jego przyciśnięcie palcem wskazującym powoduje płynny ruch głowni, która dzięki wykorzystaniu siły odśrodkowej wędruje do pozycji otwartej. Wspomniany flipper w pozycji otwartej pełni jednocześnie funkcję jelca zabezpieczającego przed zsunięciem się dłoni na ostrze. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że  Walther P99 to bezpieczny nóż. Drugi sposób otwarcia głowni to obustronny kołek. Dzięki takim rozwiązaniom nóż mogą obsługiwać zarówno osoby prawo jak i leworęczne.
Głownia w pozycji otwartej blokowana jest za pomocą znanej i sprawdzonej blokady linner lock. Wygodny dostęp do blokady celem jej zwolnienia gwarantuje odpowiednio wyprofilowana rękojeść oraz nacięcia na listku blokującym (linner locku).
Głownia w tym modelu posiada ostrze typu plain czyli całkowicie gładkie. Dodatkowym atutem jest czarna powłoka, która zabezpiecza przed korozją oraz ogranicza występowanie refleksów świetlnych.

W komplecie z nożem otrzymujemy:
- nylonowe etui z zapięciem na nap z możliwością zamocowania w pionie lub w poziomie,
- dwie dodatkowe nakładki na rękojeść,
- klucz do zamontowania nowych nakładek na rękojeść,
- cztery dodatkowe śrubki mocujące nakładki.

Całość jest zapakowana w estetyczne, kartonowe pudełko z pianką wytłoczoną pod kształt wszystkich elementów zestawu.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Umarex
- nóż składany
- stal nierdzewna: 440
- głownia typu spear point
- pokrycie antyrefleksyjne
- blokada liner lock
- dodatkowe oparcie dla kciuka
- dwa sposoby szybkiego otwarcia: za pomocą kołka lub flippera
- ergonomiczne okładziny z antypoślizgowym fakturowaniem
- wymienne okładziny rękojeści w 3 rozmiarach
- długość całkowita: 223 mm
- długość głowni: 94 mm
 
Opinie
zamawiam Zamknij