Nóż Spyderco C170GP Karahawk Plain

599,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Spyderco C170GP Karahawk Plain to to zaawansowany nóż składany, który swoim wzornictwem w bezpośredni sposób nawiązuje do charakterystycznych noży typu Karambit.

Głownia modelu Spyderco Karahawk posiada bardzo rozpoznawalny kształt, który nawiązuje do konstrukcji wywodzących się z południowo – wschodniej azji. Charakterystyczny zakrzywiony kształt w swoim pierwotnym przeznaczeniu był wykorzystywany do prac rolniczych takich jak młócenie zboża. Aktualnie noże tego typu używane są do treningu sztuk walki lub jako wyspecjalizowane noże użytkowe.

Klinga modelu Spyderco Karahawk została wykonana z japońskiej, nierdzewnej stali VG-10. Materiał ten charakteryzuje się świetnymi parametrami użytkowymi – między innymi długim trzymaniem ostrości oraz dość łatwym i szybkim ostrzeniem. Dużą zaletą tej stali jest bardzo wysoka odporność na korozję podczas normalnego użytkowania.  Głownia posiada grubość 2,5 milimetra oraz długość 60 milimetrów. Takie wymiary umożliwiają skuteczne i głębokie cięcia. Klinga posiada wysoki płaski szlif, który wpływa na płynność przechodzenia przez materiał cięty. Do otwarcia noża służą dwa sposoby:
- charakterystyczny otwór w klindze o średnicy 13 milimetrów,
- Wave czyli patent Ernesta Emersona. Jest to zaczep umieszczony na grzbiecie głowni, który służy do błyskawicznego otwarcia noża już w momencie wyjmowania go z kieszeni. Dzięki temu rozwiązaniu dobycie i otwarcie noża jest nawet szybsze niż w automatach.

Rękojeść modelu Spyderco Karahawk swoim wyglądem również nawiązuje do klasycznych noży typu Karambit. Najbardziej rozpoznawalnym elementem jest duży, charakterystyczny otwór umieszczony na zakończeniu chwytu. Służy ono do umieszczenia w nim jednego z palców podczas chwytu. Profil rękojeści został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwygodniejszy chwyt w pozycji odwrotnej – kiedy palec wskazujący znajduje automatycznie swoje oparcie w otworze rękojeści. Taki chwyt uniemożliwia również skuteczne wybicie noża podczas walki. Rękojeść została wykonana na bazie pełnych stalowych linnerów, do których zostały przykręcone okładziny z tworzywa G-10. Takie połączenie gwarantuje solidność i niezawodność całej konstrukcji. Blokada to bardzo popularny i sprawdzony back lock. Do jej zwolnienia wystarczy niewielka siła przyłożona do dźwigni znajdującej się na grzbiecie rękojeści. Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy, czerniony klips. Jest on przekładany lewo/prawo w zależności od predyspozycji użytkownika.

Spyderco Karahawk to idealne uzupełnienie kolekcji każdego miłośnika noży, szukającego nietuzinkowych rozwiązań oraz najwyższej jakości wykonania.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Spyderco
- stal nierdzewna: VG-10
- okładziny: G-10
- długość całkowita: 165 mm
- długość po złożeniu: 114 mm
- grubość główni: 2,5 mm
- długość główni: 60 mm
- długość krawędzi tnącej: 52 mm
- masa: 108 g
Opinie