Nóż Spyderco C129GP Cat Plain G-10

269,00 zł
Opis

Szczegóły

Nóż Spyderco C129GP Cat Plain G-10 to kompaktowy nóż EDC, w którym zastosowano sprawdzone rozwiązania techniczne tj. blokadę liner lock, okładziny z G-10, użytkową stal 440C oraz pełny, płaski szlif zapewniający doskonałe właściwości tnące.

Głownię o długości 62 mm, wykonano z popularnej i sprawdzonej stali 440C, która dosyć długo trzyma ostrość oraz łatwo ja naostrzyć. Ostrze w kształcie liścia, posiada pełny płaski szlif, dzięki czemu nóż Cat doskonale radzi sobie z cięciem. Dla lepszego operowania ostrzem i poprawy chwytu, na ostrzu znajduję się karbowany odcinek, stanowiący pewny punkt oparcia dla kciuka. Konstrukcję noża Cat wzmocniono stosując stalowe linersy, do których za pomocą śrub typu TORX przymocowano okładziny z materiału G-10. LInersy posiadają szkieletową konstrukcję, co w dużym stopniu redukuje wagę noża. Drutowy klips może być montowany zarówno po prawej jak i po lewej stronie. Spyder hole to otwór w głowni o średnicy 13 mm, który pozwala szybko i wygodnie rozłożyć nóż jedną ręką. Cat Spyderco posiada klasyczną i sprawdzoną blokadę typu liner-lock, którą bez problemu można obsługiwać jedną ręką.

Niewielkie rozmiary, bardzo dobre parametry cięcią w połączeniu ze sprawdzonymi materiałami powodują, że Cat to rasowy nóż EDC.
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Spyderco
- stal: 440C
- typ głowni: drop-point
- materiał rękojeści: G-10
- długość całkowita: 151 mm
- długość po złożeniu: 90 mm
- średnica otwory (spyderc hole): 13 mm
- długość głowni: 62 mm
- długość krawędzi tnącej: 54 mm
- grubość głowni: 2,5 mm
- typ blokady: liner lock
- klips drutowy: lewa/ prawa
Opinie

Opinie o Nóż Spyderco C129GP Cat Plain G-10

Bardzo praktyczny.
Bardzo fajna obsługa przez telefon, szybka dostawa, dzięki
Ocena
Paweł (Dodano 07.11.2013)
Dodaj swoją opinię