Nóż Spyderco C11S Delica SS Spyderedge

389,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Delica to sztandarowy model Spyderco. Pierwsza wersja powstała w 1990 roku i od razu została okrzyknięta hitem. Był to jeden z pierwszych modeli noża na świecie z możliwością dopięcia do kieszeni za pomocą klipsa oraz szybkim otwarciem jedna ręką. Do dziś chętnie kupowany i cieszący się olbrzymim wzięciem.

Jest to jeden z najlepiej sprzedających się noży firmy Spyderco. Jest to znakomita propozycja jako nóż EDC, niewielkie rozmiary i waga powodują, że jest nieodczuwalny w kieszeni. Często kupowany jest jako nóż typu back-up (zapasowy) przez ratowników, policjantów, żołnierzy, strażaków.

Delica ma krótkie, w pełni ząbkowane, trzy calowe ostrze (7.62 cm), które sprawdzi się w każdym rodzaju prac pokojowych jakie możemy spotkać na swej drodze. Głownia o kształcie Clip-Point z wysokim garbem ma znakomite właściwości tnące. Dużą zaleta jest tu zastosowanie stali VG-10 z japońskiej huty SEKI. VG-10 jest jedną z nowocześniejszych stali, jakie są używane do produkcji głowni noży, jej właściwości są porównywalne do ATS 34 a o klasę wyżej od 440C.

Rękojeść w tym modelu wykonana jest ze stali. Nadaje to całemu nożowi dużej wytrzymałości oraz bardzo gustownego wyglądu. Jest to propozycja dla każdego komu plastik wydaje się materiałem mniej odpornym i eleganckim.
W blokadzie back lock zastosowano wycięcie Boye Detent które ma zapobiec przypadkowemu wciśnięciu przy mocnym uchwyceniu noża.
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- ostrze ząbkowane
- Clip-Point
- stal VG-10, wykończenie Satin
- otwarcie; okrągły otwór w głowni „Spyder Hole”
- rękojeść: stal
- blokada: Back-Lock, Boye Detent
- klips stalowy jasny tip-up carry przekładany lewa/prawa
- długość głowni: 76 mm
- długość całkowita 177 mm
- waga 114g
Opinie