Nóż Spyderco C11PGYW Delica Wave Plain

399,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

 • Delica to sztandarowy model firmy Spyderco. Pierwsza wersja powstała w 1990 roku i od razu została okrzyknięta hitem. To jeden z pierwszych modeli noża na świecie z opcją dopięcia do kieszeni za pomocą klipsa oraz możliwością szybkiego otwarcia jedna ręką. Do dziś chętnie kupowany i cieszący się olbrzymim wzięciem - jeden z najlepiej sprzedających się noży firmy Spyderco.
   
 • Może być z powodzeniem używany jako nóż typu EDC. Niewielkie rozmiary i waga powodują, że jest nieodczuwalny w kieszeni. Ratownicy, policjanci, żołnierze i strażacy często traktują go jako tzw. back-up (czyli nóż zapasowy).
   
 • Delica ma krótkie, trzycalowe ostrze (7.62 cm), które sprawdzi się w każdym rodzaju prac pokojowych. Głownia o kształcie Clip-Point z wysokim garbem ma znakomite właściwości tnące. Atutem noża jest stal VG-10 z japońskiej huty SEKI. To jedna z nowocześniejszych stali używanych do produkcji głowni noży, jej właściwości są porównywalne do ATS 34, a oceniane o klasę wyżej od 440C.
   
 • Rękojeść wykonano z nowego tworzywa na bazie zytelu - FRN (Nylon Filled Rezin), czyli żywicy z zatopionymi mikrowłóknami nylonowymi. Jest odporna na zniszczenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. W blokadzie back-lock zastosowano nowość – wycięcie Boye Detent, które ma zapobiec przypadkowemu wciśnięciu przy mocnym chwycie noża. Dodatkowo rękojeść wzmocniono stalowymi wkładkami.
   
 • Przy otwieraniu noża można zastosować opatentowany system Wave (podczas wyciągania noża z kieszeni wystająca część zahacza o krawędź kieszeni i nóż wyciągamy już otwarty)
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- Clip-Point
- stal VG-10, wykończenie Satin
- otwarcie; okrągły otwór w głowni „Spyder Hole”
- rękojeść: NFR (Nylon Filled Rezin)
- blokada: Back-Lock, Boye Detent
- klips czerniony tip-up carry przekładany lewa/prawa
- wersja Combo C11PSBK
- długość głowni: 76 mm
- długość całkowita 177 mm
Opinie