Nóż Spyderco C10PGYW Endura Wave Plain FRN

399,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Endura to większa o 30% Delica. Jest to model, który przeznaczony jest do cięższych prac niż jej protoplasta. W niedawno prowadzonym rankingu najlepszych noży użyteczno- taktycznych jest w pierwszej dziesiątce. Jeśli ktoś lubi większe noże i nie podoba mu się Delica to polecamy właśnie jego. Dzięki niewielkiej masie swobodnie można go używać jako EDC, mimo że nie jest to najmniejszy nóż w swojej klasie. Jest często wybierany przez żołnierzy, czy ratowników, którzy cenią sobie jednak większe ostrza a nie lubią ciężkich noży.
Endura ma ostrze o długości 10 centymetrów, które sprawdzi się w każdym rodzaju prac biwakowo-polowych. Głownia o kształcie Clip-Point z wysokim garbem ma znakomite właściwości tnące. Dużą zaleta jest tu zastosowanie stali VG- 10 z japońskiej huty SEKI. VG-10 jest jedną z nowocześniejszych stali, jakie są używane do produkcji głowni noży, jej właściwości są porównywalne do ATS 34 a o klasę wyżej od 440C.
Rękojeść jest wykonana z nowego tworzywa na bazie zytelu-NFR (Nylon Filled Rezin),czyli żywica z zatopionymi mikrowłóknami nylonowymi. Taka rękojeść jest odporna na zniszczenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. W blokadzie Back-Lock zastosowano nowość – wycięcie Boye Detent, które ma zapobiec przypadkowemu wciśnięciu przy mocnym uchwyceniu noża.
W najnowszym modelu rękojeść została dodatkowo wzmocniona stalowymi wkładkami.
Do otwarcia można zastosować opatentowany system Wave. (podczas wyciągania noża z kieszeni wystająca część zahacza o krawędź kieszeni i nóż wyciągamy już otwarty).
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- nóż składany
- Clip-Point
- stal VG-10, wykończenie Satin
- otwarcie: okrągły otwór w głowni „Spyder Hole” lub wave
- rękojeść: NFR (Nylon Filled Rezin)
- blokada: Back-Lock, Boye Detent
- klips czerniony tip-up carry przekładany lewa/prawa
- długość głowni: 100 mm
- długość całkowita: 222 mm
- waga: 85 g
Opinie