Nóż Morakniv Fishing Comfort Fillet 155 czarny

79,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż Morakniv Fishing Comfort Fillet 155 czarny to profesjonalne narzędzie tnące, dedykowane osobom, które w codziennej pracy potrzebują solidnego noża do filetowania.

Mora to bardzo znana marka nożowa, która może pochwalić się wieloletnią tradycją wytwarzania bardzo użytkowych noży myśliwskich oraz terenowych. Idealna wręcz wygoda oraz praktyczność w codziennym zastosowaniu to podstawowe cechy jakimi można opisać produkty tego szwedzkiego producenta, którego historia sięga początków XX wieku..

Fishing Comfort to jeden z modeli noży dedykowanych do konkretnych zastosowań – filetowania i pracy z mięsem. Oczywistym jest, że nie istnieje coś takiego jak nóż uniwersalny do wszystkiego. Dlatego też powstał ten nóż specjalistyczny, który ułatwi pracę każdemu masarzowi, myśliwemu czy gospodyni domowej.

Podstawowym atutem tego noża jest odpowiednio wyprofilowana głownia. Jest ona długa na 155 milimetrów i zwęża się ku końcowi. Jest ona również giętka dzięki czemu nie klinuje się podczas cięcia i pozwala na precyzyjne operowanie ostrzem. Materiał z jakiego została wykonana głownia to szwedzka stal nierdzewna Sandvik 12C27, która bardzo dobrze trzyma ostrość i pozwala na długie użytkowanie bez potrzeby ostrzenia. Jest to bardzo ważne kiedy przed nami stoi zadanie oprawienia kilkunastu ryb lub porcjowania dużej ilości mięsa.

Dużym atutem tego modelu, podobnie jak większości noży Mora, jest bardzo wygodna rękojeść. W modelu Fishing Comfort została ona wykonana w większości z gumowanego tworzywa sztucznego, które gwarantuje bardzo wygodny i pewny chwyt, nawet kiedy dłoń jest tłusta lub mokra. Jej wielkość i profil zostały dobrane tak, aby zapewnić optymalną ergonomię odpowiednią dla każdego użytkownika.
Przed zsunięciem się palców na ostrze chroni delikatny jelec, który powstał poprzez odpowiednie wyprofilowanie przedniej części rękojeści.

W komplecie z nożem otrzymujemy pochewkę wykonaną z tworzywa sztucznego. Posiada ona wyprofilowaną szlufkę do zamocowania noża na pasie.
  

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Morakniv
- stal: Sandvik 12C27
- długość ostrza: 155 mm
- długość z rękojeścią: 270 mm
- grubość ostrza: 1,9 mm
- twardość ostrza: 57-58 HRC

 

Opinie