Nóż Gerber BG Bear Grylls Compact II (31-002518)

99,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Gerber Bear Grylls Compact II to nowa generacja survivalowego noża składanego, skonstruowanego w oparciu o doświadczenia amerykańskiej firmy Gerber oraz survivalowca Beara Gryllsa.


Najbardziej zauważalną zmianą jest nowa, solidna rękojeść pokryta gumowymi antypoślizgowymi okładzinami oraz wyprofilowane podcięcie na palec wskazujący ułatwiające operowanie nożem.


Głownię typu drop point wykonaną z amerykańskiej stali 420HC, rozkładamy podobnie jak ma to miejsce w scyzorykach, tj. przy pomocy wycięcia na paznokieć.

Gumowana rękojeść, wycięcie na palec wskazujący oraz rampa kciuka ( na grzbiecie głowni ) zapewniają pewny chwyt noża nawet podczas deszczu, w zabłoceniu czy innych trudnych warunkach.


Za bezpieczne użytkowanie noża odpowiada sprawdzona blokada backlock, wygodna w użyciu nawet w założonych na dłonie rękawicach. Otwór w tylnej części rękojeści pozwala na przeciągnięcie linki lub oplotu z paracordu.

W komplecie z nożem otrzymujemy również profesjonalny poradnik survivalowy autorstwa samego Beara Gryllsa. Całość jest zapakowana w estetyczny blister.


Compact II to przemyślana i świetnie wykonana konstrukcja nożowa, którą jako swój back-up wybrał również Bear Grylls.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Gerber

- stal: 420HC

- rękojeść: włókno szklane + nylon

- długość całkowita: 158 mm

- długość po złożeniu: 89 mm

- długość głowni: 67 mm

- masa: 28 g

- blokada: lockback

Opinie