Nóż Cold Steel Sure Balance Thrower (80TSB)

89,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

LUB
Opis

Szczegóły


Rzutka Cold Steel Sure Balance Thrower to duży, solidny nóż do rzucania, który dzięki odpowiedniemu projektowi jest praktycznie całkowicie niezniszczalny.

Nóż Cold Steel Sure Balance Thrower posiada wzorce projektowe zaczerpnięte z wczesnych lat 50-tych, kiedy to konstrukcje tego typu były bardzo popularne. Firma Cold Steel czerpiąc wprost z tych sprawdzonych rozwiązań stworzyła dobrze wyważony oraz wytrzymały nóż do rzucania.

Nóż został wykonany z jednego solidnego kawałka stali węglowej 1055, która jest bardzo popularna w tego typu dużych narzędziach. Dzięki dość prostemu składowi chemicznemu, relatywnie dużej zawartości węgla oraz profesjonalnej obróbce cieplnej noże te są bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenie. Grubość na poziomie 5 milimetrów  sprawia, że nóż bardzo trudno złamać, a przy rzucaniu do odpowiednich celów jest to praktycznie niemożliwe. Pomimo sporych gabarytów ( 334 mm ) i odczuwalnej masy ( 519 g ) nóż jest wspaniale wyważony i po krótkim treningu, można nim celnie rzucać, zapewniając sporo emocji i zabawy.  Głownia oraz rękojeść wykonane w technologii full tang posiadają symetryczny kształt. Jest to duże udogodnienie dla użytkownika ponieważ nie ma znaczenia którą stroną złapiemy za nóż podczas rzutu. Nóż ten jest bezpieczny ponieważ nie posiada typowych zaostrzonych krawędzi tnących. Nie są one potrzebne do skutecznego wbijania się w cel a jednocześnie takie rozwiązanie sprawia, że nie zatniemy się podczas nieumiejętnego chwytu.

Głownia noża Sure Balance Thrower została w całości pokryta czarną powłoką antykorozyjną. W tylnej części chwytu znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą. Na rękojeści zostały również wybite informacje takie jak producent, kraj pochodzenia oraz nazwa modelu.

Produkt otrzymujemy zapakowany w duże, kartonowe pudełko producenta.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Cold Steel

- stal węglowa 1055

- długość całkowita: 334 mm

- grubość głowni: 5 mm

- długość głowni: 229 mm

- długość rękojeści: 105 mm

- masa: 519 g

Opinie