Maczeta GERBER GATOR PRO (31-000705)

269,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

LUB
Opis

Szczegóły

Maczeta Gerber Gator Pro to ekstremalnie wytrzymałe narzędzie o wszechstronnym wykorzystaniu, spełniające szereg funkcji: maczety, siekiery, karczownika i noża.


Masywną głownię maczety Gator Pro wykonano ze stali wysokowęglowej pokrytej czarną warstwą antykorozyjną. Zastosowana stal to sprawdzone rozwiązanie stosowane do survivalowych narzędzi, dzięki swej ogromnej odporności na odkształcenia, długie utrzymywanie ostrości oraz łatwość, z jaką można ją w warunkach terenowych naostrzyć. Gator Pro to survivalowa maczeta o konstrukcji full tang, która doskonale nadaje się do karczowania zarośli, rąbania drewna, a dzięki ostrzu o długości 190 mm spełnia również klasyczną funkcję noża.


Rękojeść maczety Gator Pro pokryto materiałem tłumiącym wstrząsy - Santoprenem
, który zapewnia doskonałą przyczepność do dłoni i tym samym pewny i wygodny chwyt. W zakończeniu chwytu znajduje się otwór, przez który przewleczona jest linka zabezpieczająca.


Do bezpiecznego transportu maczety na pasie, służy wzmacniany pokrowiec wykonany z balistycznego nylonu, odpornego na udar mechaniczny i działanie pleśni. Wraz z maczetą otrzymujemy również kamień ostrzący zgrubnej gradacji.

Ciekawostkę stanowi fakt, że maczeta Gator Pro została wykorzystana w amerykańskim hicie serialowym "Walking Dead".

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

- producent: Gerber
- stal węglowa 1055
- konstrukcja full tang
- okładziny rękojeści z materiału Santopren
- długość całkowita: 420 mm
- długość głowni: 270 mm
- długość krawędzi tnącej: 190 mm
- waga: 507 g
Recenzje