Cel reaktywny Flip Target Max Shot 250, do kalibru 4,5mm

129,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Flip Target, to nietypowy i bardzo pomysłowy cel reaktywny, który znakomicie sprawdzi się na wolnym powietrzu. Dzięki niemu każda wyprawa w plener z wiatrówką będzie niezwykle urozmaicona.

Zasada działania
Cel jest tak zbudowany, że kiedy znajduje się na płaskim podłożu zawsze jedno z czterek kółek znajduje się na górze, a pozostałe trzy stanowią podporę. Każdorazowo trafienie w górne kółko spowoduje ruch celu do przodu i wystawienie innego kółka. Zatem w trakcie strzelania cel "kroczy" do przodu i zwiększa dystans do strzelca. Oczywiście co kilka strzałów strzelec może zrobić krok i podążac za celem na otwarter przestrzeni. Możliwości jest wiele. Jeśli energia śrutu jest zbyt mała na obrót celu, należy zmniejszyć dystans, lub wybrać bardziej płaskie podłoże. Bądź też zastanowić się nad nabyciem mocniejszej wiatrówki. 

Zasadę działanie najlepiej ilustruje poniższy filmik.

Budowa
Cel jest wykonany z trwałego wzmacnianego tworzywa a kółka sa dodatkowo wzmocnione stalowymi krążkami.

Bezpieczeństwo
Należy pamiętać żeby strzelanie przeprowadzać na otwartej przestrzeni w taki sposób, aby nie narazić ludzi i zwierzęta na ryzyko postrzału. Zachowanie ciągłej czujności i świadomości kierunku strzelania jest szczególnie istotne ponieważ w tym przypadku cel jest ruchomy!

 

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

model przeznaczony do wiatrówek w kalibrze 4,5mm o energii 12 Jouli i wyższej (około 220 m/s)
minimalna odległość: 10 metrów
materiał: tworzywo syntetyczne POLEX, stal (krążki wzmacniające)
Opinie

Możesz być takżezainteresowany produktami

zamawiam Zamknij