Szykując się na zimowy wyjazd na ferie czy urlop musimy pamiętać, aby nie zabrakło miejsca w naszych bagażach na kilka polecanych przez nas niezbędników, dzięki którym miejmy nadzieję - udanym szaleństwom na śniegu nie będzie końca.

Podstawą jest dobre wyposażenie

Nie pozwól, by mróz popsuł Ci dobrą zabawę na śniegu. Możesz przechytrzyć pogodę i odpowiednio się ubrać. Zachować odpowiednią temperaturę ciała pomoże Ci specjalna odzież termiczna i termoaktywna. Najbardziej wystawioną na działanie mrozu twarz chroń dobrym kremem, a pod kask narciarski zakładaj kominiarkę. Warto zaopatrzyć się również w ogrzewacze do dłoni i stóp, które świetnie sprawdzają się w nieoczekiwanych sytuacjach.

zima plecak saperka ogrzewacz

Zima sprzyja niefortunnym upadkom, ale można temu zapobiec wyposażając swoje obuwie w nakładki antypoślizgowe, które dają stabilność podczas chodzenia po śliskich powierzchniach.

Małe (zawsze można je mieć przy sobie) i bardzo praktyczne narzędzie niezawodne w wielu sytuacjach to multitool. Pomoże Ci ono, gdy będziesz nagle potrzebować podstawowych narzędzi jak np. nożyk, wkrętak, nożyczki, kleszcze, otwieracz czy nawet pilnik do paznokci. Może okazać się niezwykle pomocny przy regulowaniu wiązania nart czy deski snowboardowej. Pamiętajmy, że dobrze zamontowany sprzęt zwiększa bezpieczeństwo podczas uprawiania zimowych sportów.

góry ferie plecak survival

Jak ważna jest komunikatywność, każdy wie. Niestety podczas zaliczania zimowych przygód może się okazać, że się zagubiliśmy albo chcemy się podzielić wrażeniami z jazdy na stoku czy podać znajomym stan trasy - dobrym sposobem komunikacji mogą wówczas okazać się krótkofalówki. W chwili zagubienia na dobrą drogę pomogą sprowadzić nas kompasy.

Jak wiadomo, zimą krótszy jest dzień i szybciej robi się ciemno - aby na spacerze po mroku nic nas nie zaskoczyło warto wyposażyć się w dobrą latarkę, która ułatwi nam życie również w wielu innych sytuacjach i zapobiegnie poszukiwaniom przedmiotów po omacku czy zapewni dawkę światła w przypadku awarii elektryczności, które zimą zdarzają się częściej.

 

Większy wybór produktów na ferie zimowe znajdziecie na stronie Zimowy survival z broń.pl.

Jeśli jadąc w góry przejeżdżasz przez Częstochowę zapraszamy do naszego sklepu położonego przy trasie DK-1 obok TESCO, gdzie na powierzchni ponad 600 m kwadratowych zakupisz wszelkie niezbędne w górach akcesoria. Adres sklepu: ul. Drogowców 33/35 Częstochowa. Tel do sklepu: 34 3106062. Sklep jest czynny w godz 10-18. Soboty 10-16.