Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Karabinek AirMaster 90 - test wiatrówki

‹‹ powrót do testów wiatrówek

Karabinek Airmaster 90 - test wiatrówki, cz. 1

Karabinek Airmaster 90 - test wiatrówki, cz. 2

Miałem kiedyś hiszpańską wiatrówkę znanej marki Gamo o nazwie Hunter 440. Wiatrówka odniosła duży sukces komercyjny, głównie ze względu na dobre wykonanie, osiągi i niewygórowaną cenę. Była zwyczajnie dobra pod każdym względem. Teraz mam turecką wiatrówkę o nazwie AirMaster 90, która konstrukcyjnie mocno bazuje na Hunterze 440. Postanowiłem przyjrzeć się jej bliżej i sprawdzić, czy odziedziczyła cechy niegdyś popularnego „Gamonia”.

W przypadku modelu AirMaster 90 mamy do czynienia z osadą polimerową. Od razu nadmienię, że polimer wcale nie jest gorszy od osady drewnianej. Wręcz przeciwnie, pod kilkoma względami ją przewyższa, np. pod względem wytrzymałości na zarysowanie, warunki atmosferyczne i złamania, tj. wszelkiego rodzaju uszkodzenia mogące powstać podczas użytkowania sprzętu. Jeśli jesteśmy przy osadzie, warto wspomnieć o dobrze wyprofilowanej stopce, a także widocznie zaznaczonej bace policzkowej typu Monte Carlo. Baka jest dwustronna, co oznacza, że karabinek mogą użytkować strzelcy lewo-, jak i praworęczni. Ryflowanie chwytu zapobiega ślizganiu się rąk. Oksyda też jest dobrej jakości, choć nie dorównuje wykonaniu niektórych angielskich wiatrówek.

Spust karabinka AirMaster 90 bazuje na odpowiedniku z konstrukcji Huntera 440. Posiada on bezpiecznik manualny, tzn. użytkownik decyduje o tym, kiedy broń jest zabezpieczona, a kiedy odbezpieczona. Spust można wyregulować do pewnego stopnia, zarówno drogę, jak i siłę nacisku. Nie zrobimy z niego typowo matchowego spustu, ale do celów rekreacyjnych wymieniony sposób regulacji spokojnie wystarczy.

Pocieszające jest wykonanie z metalu przyrządów celowniczych typu muszka–szczerbinka. Osobiście, wyjątkowo nie przepadam za plastikami w tym miejscu, ponieważ mam wrażenie, że będą się rozregulowywać. Jedynie pokrętła są z polimeru, na wzór Huntera 440.

Wykorzystanie konstrukcji modelu Gamo w tureckiej wiatrówce AirMaster 90, która nie odbiega od pierwowzoru jakością wykonania i osiągami, jest dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że cena AirMastera 90 jest nad wyraz atrakcyjna. Do wad można zaliczyć nieprzyjemnie brzęczący dźwięk sprężyny. Zapewne wywrze wpływ na estetykę strzelania, aczkolwiek nie przyczyni się do osłabienia celności.

Zobacz produkt w ofercie sklepu broń.pl

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com